26 Σεπ 2013

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Εφές - Ολυμπιακός 78-83

Ο Ολυμπιακός νίκησε και στο δεύτερο παιχνίδι του στο "Rixon Cup", καθώς επικράτησε της Εφές με 83-78. Καλό παιχνίδι από τον Γιάννη Παπαπέτρου, είχαν τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο μέρους του οι "ερυθρόλευκοι".

Διαβάστε αναλυτικά το Live της αναμέτρησης ανάμεσα στην Εφές και τον Ολυμπιακό...
Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση επέβαλε το παιχνίδι του και κατάφερε να ανοίξει την ψαλίδα από την Εφές, μετά τα πρώτα δύο λεπτά του αγώνα. Στο παρκέ πέρασε και ο Παπαπέτρου, ο οποίος έδειξε πολύ καλά στοιχεία, με τους Πειραιώτες να κλείνουν την πρώτη περίοδο, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση (18-31).
Οι Τούρκοι στο δεύτερο δεκάλεπτο προσπάθησαν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση, αλλά και πάλι οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 18 πόντων (32-50) και επιμέρους σκορ στην δεύτερη περίοδο 14-19.
Τα δεκάλεπτα: 18-31, 32-50, 55-63,

Πρίντεζης, Σλούκας, Βασιλειάδης και Λούκας...

Live Streamiaming.20:15 Zalgiris vs Fenerbahce.International Tournaments Eastern European Summer Time