16 Δεκ 2013

Live Streaming.21:45 AC Milan - Roma 2-2 Italy Serie A

"Χ" στο Μιλάνο η Ρόμα, στο +5 η Γιουβέντους

Η Ρόμα παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στη Serie A, αλλά η Γιουβέντους είναι αυτή που έρχεται ολοένα και πιο κοντά στον τίτλο. Οι Τζιαλορόσι προηγήθηκαν δύο φορές στο Μιλάνο, ωστόσο περιορίστηκαν σε ισοπαλία 2-2 με τη Μίλαν, στο ντέρμπι που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής.

Υστερα από αυτό το αποτέλεσμα, η Γιουβέντους βρίσκεται στο +5 από τη Ρόμα, που βλέπει και τη Ναπολι να την πλησιάζει στους τρεις βαθμούς.
Η Ρόμα προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με τον Ντέστρο, ωστόσο η Μίλαν είχε απάντηση στο 30ό με τον Ζαπάτα. Με το 1-1 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.
Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51' ο Στρούμαν έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Μουντάρι στο 77'.
Δεν αγωνίστηκε ο Βασίλης Τοροσίδης για τη Ρόμα, ενώ στο 64' πέρασε ως αλλαγή στο ματς ο Τότι.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
Σάββατο (14/12)

Κατάνια - Ελλάς Βερόνα 0-0
Κυριακή (15/12)
Πάρμα - Κάλιαρι 0-0
Τζένοα - Αταλάντα 1-1 (72' Μπερτολάτσι - 90'+4' Ντε Λούκα)
Κιέβο Βερόνα - Σαμπντόρια 0-1 (16' Εντερ)
Λάτσιο - Λιβόρνο 2-0 (19', 26' Κλόζε)
Ουντινέζε - Τορίνο 0-2 (48' Φάρνερουντ, 75' Ιμόμπιλε)
Φιορεντίνα - Μπολόνια 3-0 (13' Ιλιτσιτς, 29' Βαλέρο, 64' Ρόσι)
Γιουβέντους - Σασουόλο 4-0 (15', 45', 68' Τέβες, 28' Πελούζο)
Νάπολι - Ιντερ 4-2 (9' Ιγκουαϊν, 39' Μέρτενς, 41' Ντζεμαϊλί, 81' Καγεχόν - 35' Καμπιάσο, 45'+2' Ναγκατόμο)
Δευτέρα (16/12)
Μίλαν - Ρόμα 2-2 (30΄Ζαπάτα, 77' Μουντάρι - 13' Ντέστρο, 51' πεν. Στρούμαν)

Πηγή: Sport.gr

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:ΓΗΠΕΔΟ ΑΜΠΕΛΟΧΩΡΙΟΥ.ΠΡΩΤΘΛΗΜΑ Β/Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ.Α.Σ ΑΠΙΔΙΑΣ-ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ 1-4 ημιχρ. 0-2

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Ανασκόπηση 24 χωρών

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός και η επιστροφή σε τίτλους

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Γεύμα πολλών αστέρων!

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Εξοντωτική ποινή στον Σίμουνιτς, χάνει το Παγκόσμιο Κύπελλο

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Οι παίκτες του ΠΑΟΚ για Μπενφίκα

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ: ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΤΑΝΟΥΣ Ο «τρόμος» για Μήτρογλου και το ποσοστό 175-1!

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ολυμπιακός

ΕΥΡΩΤΑΣ ΕΛΟΥΣ:Με την Μπενφίκα ο ΠΑΟΚ