25 Ιαν 2014

Live Streaming.21:45 Lazio vs Juventus 1-1 Italian Serie A

Ορθια με 10 στο Ολίμπικο η Γιούβε, 1-1 με την Λάτσιο

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 και με παίκτη λιγότερο από το 24', η Γιουβέντους έφυγε από το Ολίμπικο με τον βαθμό της ισοπαλίας, μένοντας στο 1-1 με την Λάτσιο. Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και στο 24' κέρδισαν πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Μπουφόν στον Κλόζε, με τους φιλοξενούμενους να μένουν και με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του τερματοφύλακα τους.
Στο 27', ο Καντρέβα νίκησε τον Στοράρι από τα 11 βήματα και άνοιξε το σκορ για τους ρωμαίους.
Παρά το σοκ του 1-0 και το αριθμητικό της μειονέκτημα, η Γιουβέντους προσπάθησε να αντιδράσει και στο 36' έφτασε κοντά στην ισοφάριση, όταν μετά από σέντρα του Τέβες, ο Γιορέντε έκανε το κοντρόλ και το πλασέ, αλλά ο Μπερίσα μπλόκαρε.
Οι μπιανκονέρι συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο μέρος, αλλά αντιμετώπιζαν πρόβλημα στην ανάπτυξη και την δημιουργία, με τους λατσιάλι να κρατάνει εύκολα το υπέρ τους 1-0.
Στο 60', η ομάδα του Κόντε βρήκε τον τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Λάτσιο και να ισοφαρίσει. Μετά από σέντρα του Λιχτστάινερ από δεξιά, ο Γιορέντε νίκησε τον Μπερίσα με φαλτσαριστή κεφαλιά και έκανε το 1-1.
Στο 76', το συγκρότημα του Ρέγια... άγγιξε το 2-1 από στημένη φάση, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Λεντέσμα, ο Κλόζε πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας της Γιούβε, ο Στοράρι απέκρουσε και στην συνέχεια η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!
Δέκα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι στάθηκαν ξανά άτυχοι, αφού το εξαιρετικό πλασέ του Κεϊτά Μπαλντέ από το ύψος της περιοχής σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Στοράρι.
Τίποτα δεν άλλαξε στα λεπτά που απέμεναν, με τις Λάτσιο και Γιουβέντους να μένουν στο ισόπαλο 1-1 στο Ολίμπικο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής: